Anka Spor Gelişim Kulübü

Ulusal ve uluslararası alanda yıldızlar yetiştiriyoruz..

CİHAN EMRAH ETER
Branş:
2. Kademe Yüzme Antrenörü

Eğitim:
Lisans

Doğum Tarihi:
17 Kasım 1985

1985 Yılında Ankara'da doğan Emrah Eter, 1991 yılında Ankara Özel Yükseliş Kolejinde ilkokul eğitimiye birlikte aynı okulun yüzme takımında yüzme hayatına başlamıştır. 11 yaşına kadar Yükseliş Koleji yüzme takımında yüzme hayatına devam ettikten sonra Petrol Ofisi takımına geçmiştir.Petrol ofisi takımında 2 sene yüzdükten sonra 13 yaşında kendisini yetiştiren hocası Dr.Alpan Cinemre ve birkaç takım arkadaşıyla birlikte Galatasaray Spor Kulübüne transfer olmuştur.

Yüzme hayatının başlarında Kurbağalama stil yüzen Emrah Eter bir süre sonra Serbest stile yoğunlaşmıştır. 1999 yılı Aralık ayında İstanbul Burhan Felek Yüzme Kompleksinde düzenlenen Arena 25 m. Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonasında takımı Galatasaray adına yüzmüş ve 50m. serbest 14 yaş erkekler Türkiye Rekorunu kırmıştır. Devam eden senelerde birçok Türkiye şampiyonluğu elde etmiş, çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak kulübünü ve ülkemizi temsil etmiş, Derya Büyükuncu ve Uğur Taner gibi Türk Yüzme Sporunun başarılı sporcularıyla aynı takımda yüzme şansı yakalamıştır.

2005 yılından günümüze kadar Masterlar kategorisinde yarışan Emrah Eter bir çok Masterlar Türkiye Şampyonluğu'nun ve Masterlar Türkiye Rekoru'nun sahibidir. 
 
2006 yılında kurulan kulübümüzün kuruluş aşamasında rol almış, şu anda kulübümüzde antrenör ve yönetici olarak görev yapmaktadır.
 
Lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Ekonomi Bölümünde tamamlayan Emrah Eter, 2003 senesinde Yüzme antrenörlüğüne başlamış, Türkiye derecesi elde etmiş sporcular yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam etmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı İlkyardım Sertifikası ve GSGM onaylı Yüzme Antrenörlük Sertifikasına sahiptir.
 
2017 yılından itibaren Ankara Yüzme İl Tertip Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Görseller